Aktuality

1. 02. 2019

Beseda pro rodiče


V rámci projektu "Lepší školka" zajišťujeme odborně zaměřená tématická setkávání a spolupráce s rodiči dětí.

V tomto školním roce již proběhli 3 setkání.

"Matematika v Montessori pedagogice"

"Pět jazyků lásky"

"První pomoc u dětí"

Kategorie: aktuality
Zaslal: krivohlava

Rádi bychom Vás pozvali na další setkání.

Ve středu 27. února  se uskuteční beseda s názvem "Číst, psát, rozumět" s lektorkou Pavlou Krupkovou.
Zde malá ochutnávka:
Text je nedílnou součástí prostředí, ve kterém děti vyrůstají. Už od tří, čtyř let se děti aktivně zajímají o písmena. V Montessori pedagogice víme, že citlivá období probíhají daleko dřív, než jde dítě do školy.
Během besedy si řekneme, jak můžeme podpořit přípravu na čtení a psaní v praktickém životě. Jak navázat jazyk na běžné činnosti a prostředí. Podíváme se na pomůcky,které můžeme dětem nabídnout.
Paní lektorka přiveze s sebou ještě doplňková témata - zeměpis a biologie.

.

Další beseda bude ve čtvrtek 21. března s lektorkou Mgr. Evou Muroňovou, Ph.D., která je odborným garantem pedagogiky France Ketta. Obsah besedy bude zaměřen na představení této pedagogiky, její historie, charakteristika a východiska. Nebude chybět ani ochutnávka, jak to při práci s dětmi a kett pomůckami vypadá.

Poslední beseda ještě není potvrzená, ale chtěli bychom Vám představit novou metodu, jak připravujeme děti na čtení. Jde o metodu "Rozvoje jazykových schopností podle Elkonina. Děti poznávají Krajinu hlásek a seznamují se s jejími obyvateli. Děti se nejdříve učí chápat hláskovou strukturu mluvených slov. Děti se učí chápat principy a pravidla, jak se z hlásek tvoří slova. Tato metoda rozvíjí myšlení a poznávací schopnosti dětí.