Aktuality

1. 04. 2020

Život školky


Ráda bych napsala pár vět o aktuálním dění ve školce. Ještě před jarními prázdninami jsme se loučili s dětmi a rodiči, ta za týden. Asi nikoho z nás nenapadlo, že se neuvidíme mnohem delší dobu a vlastně doteď nevíme, kdy budeme moci se opět s dětmi sejít
Kategorie: aktuality
Zaslal: krivohlava

 

 V únoru jsme si s dětmi povídali o hudbě, hudebních nástrojích. Naše pozvání přijali jedni rodiče a přinesli s sebou do školky flétnu a violoncello. Děti si samy mohly vyzkoušet hru na hudební nástroje a poslechly si, co vše se dá na tyto hudební nástroje zahrát.

Celé povídání o hudbě vyvrcholilo masopustním karnevalem. Děti přišly do školky v nádherných kostýmech, představily svoji masku a začal maškarní rej. Následující týden jsme „zakopali basu“ a začali jsme postní období popeleční středou, kdy přišel do školky pan farář.

Postní období jsme začali otázkou, čeho bychom se dokázali vzdát. Nakonec jsme se dohodli s dětmi, že nebudeme mlsat sladkosti. Naopak jsme sladkosti použili k něčemu jinému. Vzali jsme lentilky a každý den jsme jimi plnili „Džbánek radosti“. Vždy když nám někdo udělal radost nebo nám pomohl, tak přibyl jeden bonbón do džbánku. Děti se těšily, že po Velikonočních svátcích, všechny lentilky sníme. Ale uvidíme, kdy se opět ve školce sejdeme.

V těchto dnech se snažíme rodičům a jejich dětem posílat pracovní listy, omalovánky a jiné úkoly. My paní učitelky máme čas na všechny věci, na které při normálním až hektickém běhu ve školce, nemáme čas a prostor. Teď ve školce probíhá velký úklid, třídíme hračky, tvoříme nové didaktické pomůcky, laminujeme, šijeme roušky a plánujeme, jak zařídíme novou třídu.

A hlavně myslíme na rodiče, aby to pro ně i pro děti byl čas přínosný, kdy mohou být spolu, i když víme, že je to někdy hodně náročné. A těšíme se, že se brzy uvidíme.

Barbora Křivohlavá