Aktuality

2. 10. 2017

O dění v mateřské škole


Kategorie: aktuality
Zaslal: krivohlava

 

Nový školní rok začal letos bohoslužbou slavenou spolu se studenty a pedagogy z církevního gymnázia. Čtvrtého září jsme mezi sebou přivítali deset nových dětí. Tento den byl pro nás slavnostní i z jiného důvodu, a to, že školka slavila své páté narozeniny. Na konci bohoslužby jsme dostali od otce Jana dort. Narozeniny každého jsou pro nás významnou událostí a o radost z pátého výročí - narozenin školky jsme se chtěli podělit s ostatními. Děti se podělily se studenty o malou sladkost. Po té jsme se společně s dětmi a jejich rodiči přesunuli na zahradu školky, abychom si mohli ještě společně užít tento slavnostní den. Maminky nám připravily pohoštění, rozkrojily jsme dort a děti si ještě užívaly společné hry se svými rodiči. 

Vzhledem k tomu, že se nám vyměnilo 10 dětí z celkového počtu 28, bude měsíc září ve znamení seznamování a nastavování společných pravidel. Pro nové děti je září obdobím adaptace. Mnohé z nich se musí naučit přijmout novou situaci (bez maminky a tatínka) a pro některé děti to není ze začátku vůbec lehké. Věříme však, že za pár dnů či týdnů se děti mnohému naučí a budou se do naší mateřské školy velmi těšit. V následujících dnech nás čeká výlet s panem farářem na Bylanku, programy galerie Gask, návštěva knihovny a ekologicky zaměřené programy sdružení Pod Horami.

V rámci dotačního programu podporujícího vzdělávání jsme získali prostředky pro uskutečnění besed pro rodiče na téma výchova a vzdělávání. Na začátku listopadu proběhne beseda s psycholožkou Pavlou Kouckou na téma: „Uvolněné rodičovství“. V dnešní době se řada rodičů snaží o dokonalost, maximální bezpečí a optimální rozvoj potomkových schopností. Tato snaha vede k vyčerpání rodičů a k přetěžování dětí, v reakci na to se nám nabízí koncept uvolněného rodičovství. Pokusíme se zjistit, jak dělat spoustu věcí méně vyčerpávajícím a více uspokojujícím způsobem.

Chceme také všechny pozvat na modlitbu za děti, rodiny a všechny potřebné do kostela sv. Jakuba ve středu 11. října ve 20.30 hodin.