Aktuality

24. 09. 2018

Aktuality ze školky


Kategorie: aktuality
Zaslal: krivohlava

Aktuality z Církevní mateřské školy.

Aktuality z Církevní mateřské školy.

Začátek nového školního roku byl v mateřské škole trochu odlišný než v předchozích létech. Jednak proto, že jsme začali bohoslužbou v klášterním kostele a také proto, že nám nepřálo příliš počasí a na malé občerstvení jsme všechny pozvali do prostor školky. Vše se ale podařilo a nově nastupující děti mohly prožít první seznamováním se školkou společně se svými rodiči.

Pro nás učitele začal školní rok již o týden dříve, přivítali jsme mezi sebou novou paní učitelku, díky tomu budeme moci prodloužit provozní dobu školky každý den do 16.30 hodin. Abychom se lépe poznali, vyjeli jsme na dvoudenní seminář do Vodňan, kam za námi přijeli lektorky z Vídně a kde jsme mohli načerpat spoustu nových nápadů pro práci ve školce.

Měsíc září ve školce je obvykle ve znamení seznamování se a vytváření společných pravidel. Těšili jsme se na deset nových dětí, pro tyto děti je září obdobím adaptace. Mnohé z nich se musí naučit přijmout novou situaci bez maminky a tatínka, pro některé děti není ze začátku vůbec lehké. Věříme však, že za pár dnů či týdnů to s dětmi a rodiči společně zvládneme.

V následujícím období nás čekají programy galerie Gask, návštěva z knihovny a také výlet do Dýňového světa.

V rámci dotačního programu „Šablony“ jsme získali finanční prostředky jak na vzdělávání pedagogů, tak i na setkávání s rodiči při besedách nad různými tématy. Plánujeme besedu o správném vývoji dětské řeči, besedu s paní psycholožkou a přislíbila nám návštěvu i Eva Muroňová a otec Cyril, kteří jsou garanti pedagogiky France Ketta.