Aktuality

5. 11. 2018

Den stromů


Kategorie: aktuality
Zaslal: krivohlava

Ve čtvrtek 25. října se Sklenářův dolík rozezněl dětskými hlasy. Děti z Církevní školy svatého Jakuba zde ve spolupráci se Střední pedagogickou školou v Čáslavi oslavily Den stromů.

Den stromů je svátek, který stromy oslavuje prostřednictvím jejich společného sázení. V současné době se Den stromů slaví ve více jak 40 zemích světa. Většinou se slaví na jaře nebo na podzim, ale datum není celosvětově jednotné a liší se podle klimatických podmínek a doby vhodní k sázení stromů v jednotlivých zemích. V České republice připadá Den stromů na 20. října.

Pro děti byly v areálu Sklenářova dolíku připravené různé soutěže, jejichž prostřednictvím se děti mohly více dozvědět o jednotlivých stromech. Každá studentka si vybrala jeden strom, u něhož byl připraven úkol, a seznamovala děti se zajímavostmi o daném stromu.

 

U vrby se děti učily plést copánek, u jabloně řadily jablka dle velikosti, u ořešáku louskaly ořechy. Nechybělo také poznávání stromů se zavázanýma očima a výtvarná práce s přírodninami, které děti našly. Za každé splnění úkolu dostaly děti razítko a při vyplnění všech deseti okének i odměnu.

Oslava dne stromů se vydařila, děti i studentky si společný den užily. Velký dík patří nejen studentkám, ale i pedagogům školy, kteří nám tuto společnou akci umožnili.